header

2018 Culinary Challenge Results

Continental Region

Name: Bradley Hammer
School: University of Utah
Place: First
Medal: Gold

Name: Drew Davis
School: University of Colorado - Boulder
Place: Second 
Medal: Silver

Name: Matthew Branson
School: University of Wyoming 
Place: Third
Medal: Silver

Name: Channie Homich
School: University of Minnesota - Duluth
Place: Third 
Medal: Silver

Name: Brian Heddlesten
School: University of Montana
Medal: Bronze 

Name: Christopher Olson
School: Concordia College
Medal: Bronze

Name: Hans Storrer
School: Bringham Young University
Medal: Bronze

Mid-Atlantic Region

Name: Athan Spanos
School: Penn State
Place: First
Medal: Gold

Name: Peter Imranyi
School: Rutgers University
Place: Second
Medal: Silver

Name: Erik Weatherspool
School: Monmouth University
Place: Third
Medal: Bronze

Name: Lawrence Gattens
School: Kutztown University
Medal: Certificate

Name: Megan Senecal
School: Millersville University
Medal: Bronze

Name: Kevin Weis
School: Washington & Lee University
Medal: Certificate

Name: Mark Dabundo
School: New Jersey Institute of Technology 
Medal: Bronze

Name: Kevin Knipe
School: Villanova University
Medal: Bronze

Midwest Region

Name: Brian Barker
School: University of Michigan
Place: First
Medal: Bronze

Name: James Dowless
School: Ball State University
Place: Second
Medal: Bronze

Name: Ryli Vissers
School: University of Notre Dame
Place: Third
Medal: Bronze

Name: David Kay
School: Purdue University
Medal: Certificate

Name: Eric Batten
School: Michigan State University
Medal: Certificate

Name: Robert Hamilton
School: University of Northern Iowa
Medal: Bronze

Northeast Region

Name: Humberto Espinal
School: Yale University
Place: First
Medal: Gold 

Name: Mary Reilly
School: Westfield State University
Place: Second
Medal: Gold

Name: William Jones
School: Rhode Island School of Design
Place: Third
Medal: Silver 

Name: Sam Pfaffenbach
School: Binghamton University
Place: Third
Medal: Silver

Name: Kevin Jacques
School: University of New Hampshire
Medal: Silver

Name: Amelia Ruiz
School: University at Buffalo
Medal: Bronze

Name: Kevin Paul
School: University of Massachusetts
Medal: Bronze

Pacific Region

Name: Burke Reeves
School: University of California, Riverside
Place: First
Medal: Gold 

Name: Israel Chavez
School: Stanford University
Place: Second
Medal: Gold 

Name: Christopher Basco
School: University of California, San Diego
Place: Third
Medal: Silver

Name: Josh Martin
School: University of California, Santa Cruz
Medal: Certificate

Name: Saul Lopez
School: San Diego State University
Medal: Silver

Name: Robert Garrity
School: University of San Diego
Medal: Silver

Name: Frank Montes
School: Pacific Lutheran University
Medal: Bronze

Southern Region

Name: Sarah Kettelhut
School: University of North Texas
Place: First
Medal: Silver 

Name: India Barfield
School: University of Georgia
Place: Second
Medal: Silver

Name: Jaime Lawing
School: University of North Carolina at Charlotte
Place: Third
Medal: Silver 

Name: Kristian Forrest
School: East Carolina University
Medal: Certificate

Name: Tamalyn Karp
School: North Carolina State University at Raleigh
Medal: Bronze

Name: Scott Goodstal
School: Tulane University 
Medal: Bronze

Name: Thomas Gilbert
School: Florida State University
Medal: Certificate

Name: Andreas Ortner
School: University of Alabama Birmingham
Medal: Bronze

Congratulations to all participants on a job tastefully done!